My Favorite Movies
Shar rukh khan is my favorite actor, i watch indian films a lot. im also a big fan of kareena kapoor.
| demodipes's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Mr. & Mrs. Smith 2005, PG-13) |
|
| 2 |
Saw 2004, R) |
|
| 3 |
Saw II 2005, R) |
|
| 4 |
Saw III 2006, R) |
|
| 5 |
Saw IV 2007, R) |
|
| 6 |
Wedding Crashers 2005, R) |
|
| 7 |
300 2007, R) |
|
| 8 |
Pretty Woman 1990, R) |
|
| 9 |
Hook 1991, PG) |
|
| 10 |
Kuch Kuch Hota Hai 1998, Unrated) |
|
| 11 |
Baadshah 1999, PG) |
|
| 12 |
Yeh Dillagi (The Game of Love) 1994, Unrated) |
|
| 13 |
Dil To Pagal Hai (The Heart Is Crazy) 1997, Unrated) |
|
| 14 |
Heart of Gold (Dil Ka Rishta) 2003, Unrated) |
|
| 15 |
Yaadein 2001, Unrated) |
|
| 16 |
Darr: A Violent Love Story (Fear) 1994, Unrated) |
|
| 17 |
Indian 2001, Unrated) |

















