My Favorite Movies
| Dementor666's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Fight Club 1999, R) |
|
| 2 |
300 2007, R) |
|
| 3 |
Cruel Intentions 1999, R) |
|
| 4 |
Disturbia 2007, PG-13) |
|
| 5 |
Die Hard 1988, R) |
|
| 6 |
Die Hard 3: With a Vengeance 1995, R) |
|
| 7 |
Live Free or Die Hard 2007, PG-13) |
|
| 8 |
Momentum 2003, R) |
|
| 9 |
The Illusionist 2006, PG-13) |
|
| 10 |
Back to the Future 1985, PG) |
|
| 11 |
Back to the Future Part III 1990, PG) |
|
| 12 |
Back to the Future Part II 1989, PG) |
|
| 13 |
The Simpsons Movie 2007, PG-13) |
|
| 14 |
A Nightmare on Elm Street 1984, R) |
|
| 15 |
Perfume 2001, R) |
|
| 16 |
Friday the 13th 1980, R) |
|
| 17 |
The Shining 1980, R) |
|
| 18 |
1408 2007, PG-13) |


















