My Favorite Movies
| delnara's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Inglourious Basterds 2009, R) |
|
| 2 |
Twilight 2008, PG-13) |
|
| 3 |
The Twilight Saga: New Moon 2009, PG-13) |
|
| 4 |
Public Enemies 2009, R) |
|
| 5 |
Alice in Wonderland 2010, PG) |
|
| 6 |
The Lake House 2006, PG) |
|
| 7 |
Blue Streak 1999, PG-13) |
|
| 8 |
The Prestige 2006, PG-13) |
|
| 9 |
The Dark Knight 2008, PG-13) |
|
| 10 |
Casanova 2005, R) |
|
| 11 |
Hercules 1997, G) |
|
| 12 |
Kung Fu Panda 2008, PG) |
|
| 13 |
Shark Tale 2004, PG) |
|
| 14 |
Orphan 2009, R) |
|
| 15 |
Constantine 2005, R) |
|
| 16 |
The Imaginarium of Doctor Parnassus 2009, PG-13) |
|
| 17 |
The Reaping 2007, R) |
|
| 18 |
Fight Club 1999, R) |
|
| 19 |
The Proposal 2009, PG-13) |
|
| 20 |
Dorian Gray 2009, R) |
|
| 21 |
Sin City 2005, R) |
|
| 22 |
Queen of the Damned 2002, R) |
|
| 23 |
St. Trinian's 2007, PG-13) |
|
| 24 |
Cars 2006, G) |
|
| 25 |
Cars 2 2011, G) |
|
| 26 |
Shrek Forever After (Shrek 4) 2010, PG) |
|
| 27 |
Knight & Day 2010, PG-13) |
|
| 28 |
Deuce Bigalow: European Gigolo 2005, R) |
|
| 29 |
The Uninvited 2009, PG-13) |
|
| 30 |
Beauty and the Beast 1991, G) |
|
| 31 |
Beastly 2011, PG-13) |
|
| 32 |
Tangled 2010, PG) |
|
| 33 |
The Rum Diary 2011, R) |
|
| 34 |
Immortals 2011, R) |


































