My Favorite Movies
| delislemm's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Amélie (Le Fabuleux destin d'Amélie Poulain) 2001, R) |
|
| 2 |
Memento 2000, R) |
|
| 3 |
Crash 2005, R) |
|
| 4 |
Eternal Sunshine Of The Spotless Mind 2004, R) |
|
| 5 |
Kill Bill: Volume 1 2003, R) |
|
| 6 |
Forrest Gump 1994, PG-13) |
|
| 7 |
Life Is Beautiful (La Vita è bella) 1997, PG-13) |
|
| 8 |
Amores Perros 2000, R) |
|
| 9 |
The Matrix 1999, R) |
|
| 10 |
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001, PG-13) |
|
| 11 |
21 Grams 2003, R) |
|
| 12 |
Dancer in the Dark 2000, R) |
|
| 13 |
I Am Dina 2002, Unrated) |
|
| 14 |
Indiana Jones and the Temple of Doom 1984, PG) |














