My Favorite Movies
| delicaro86's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Casablanca 1942, PG) |
|
| 2 |
History of the World -- Part I 1981, R) |
|
| 3 |
Amadeus 1984, PG) |
|
| 4 |
Quills 2000, R) |
|
| 5 |
A Midsummer Night's Dream 1999, PG-13) |
|
| 6 |
V for Vendetta 2006, R) |
|
| 7 |
The First Wives Club 1996, PG) |
|
| 8 |
Chocolat 2000, PG-13) |
|
| 9 |
Dangerous Liaisons 1988, R) |
|
| 10 |
Robin Hood: Men in Tights 1993, PG-13) |
|
| 11 |
The Birdcage 1996, R) |
|
| 12 |
Amélie (Le Fabuleux destin d'Amélie Poulain) 2001, R) |
|
| 13 |
To Wong Foo, Thanks for Everything! Julie Newmar 1995, PG-13) |













