My Favorite Movies
| delboye's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
A Man for All Seasons 1966, G) |
|
| 2 |
The Taking of Pelham One Two Three 1974, R) |
|
| 3 |
One, Two, Three 1961, Unrated) |
|
| 4 |
The Last Hurrah 1958, Unrated) |
|
| 5 |
Inherit the Wind 1960, PG) |
|
| 6 |
The Wind That Shakes the Barley 2006, PG-13) |
|
| 7 |
The Boys in the Band 1970, R) |
|
| 8 |
Avanti! 1972, R) |
|
| 9 |
Fiddler on the Roof 1971, G) |
|
| 10 |
Charade 1963, G) |
|
| 11 |
North by Northwest 1959, Unrated) |











