My Favorite Movies
| dejectedxmas's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
A Nightmare on Elm Street 1984, R) |
|
| 2 |
A Nightmare on Elm Street 4 - The Dream Master 1988, R) |
|
| 3 |
A Nightmare on Elm Street 3 - Dream Warriors 1987, R) |
|
| 4 |
A Nightmare on Elm Street 5 - The Dream Child 1989, R) |
|
| 5 |
A Nightmare on Elm Street 2 - Freddy's Revenge 1985, R) |
|
| 6 |
Freddy's Dead - The Final Nightmare 1991, R) |
|
| 7 |
Cube 1997, R) |
|
| 8 |
Cube Zero 2004, R) |
|
| 9 |
Cube 2 - Hypercube 2002, R) |
|
| 10 |
Friday the 13th Part 3 1982, R) |
|
| 11 |
Friday the 13th, Part VI - Jason Lives 1986, R) |
|
| 12 |
Friday the 13th, Part V - A New Beginning 1985, R) |
|
| 13 |
Friday the 13th Part 2 1981, R) |
|
| 14 |
Friday the 13th 1980, R) |
|
| 15 |
Freddy vs. Jason 2003, R) |
|
| 16 |
Grindhouse 2007, R) |
|
| 17 |
Grand Theft Auto 1977, PG) |
|
| 18 |
Cabin Fever 2002, R) |
|
| 19 |
Land of the Dead 2005, R) |



















