My Favorite Movies
| deirdredouma's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Requiem for a Dream 2000, R) |
|
| 2 |
Pi 1998, R) |
|
| 3 |
Fight Club 1999, R) |
|
| 4 |
Everything is Illuminated 2005, PG-13) |
|
| 5 |
Monty Python and the Holy Grail 1974, PG) |
|
| 6 |
Mars Attacks! 1996, PG-13) |
|
| 7 |
American History X 1998, R) |
|
| 8 |
Closer 2004, R) |
|
| 9 |
Finding Nemo 2003, G) |
|
| 10 |
Donnie Darko 2001, R) |
|
| 11 |
Sin City 2005, R) |
|
| 12 |
Snatch 2001, R) |
|
| 13 |
About Schmidt 2002, R) |
|
| 14 |
The Cable Guy 1996, PG-13) |
|
| 15 |
Edward Scissorhands 1990, PG-13) |
|
| 16 |
The Nightmare Before Christmas 1993, PG) |
|
| 17 |
High School Musical 2006, G) |
|
| 18 |
A.I. Artificial Intelligence 2001, PG-13) |
|
| 19 |
The Three Burials of Melquiades Estrada 2006, R) |
|
| 20 |
Indiana Jones and the Temple of Doom 1984, PG) |
|
| 21 |
GoldenEye 1995, PG-13) |
|
| 22 |
The Benchwarmers 2006, PG-13) |






















