My Favorite Movies


  deiamarqx's Rating My Rating
1
Pearl Harbor 2001,  PG-13)
2
Gladiator 2000,  R)
3
The Da Vinci Code 2006,  PG-13)
4
The Diary of Anne Frank 1959,  PG)
5
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
6
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
7
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
8
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
9
The Fast and the Furious 2001,  PG-13)
10
2 Fast 2 Furious 2003,  PG-13)
11
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001,  PG)
12
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002,  PG)
13
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004,  PG)
14
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
15
Harry Potter and the Order of the Phoenix 2007,  PG-13)
16
The Matrix 1999,  R)
17
The Matrix Reloaded 2003,  R)
18
The Matrix Revolutions 2003,  R)
19
The Day After Tomorrow 2004,  PG-13)
20
Déjà Vu 2006,  PG-13)
21
Titanic (in 3D) 2012,  PG-13)
22
Saving Private Ryan 1998,  R)
23
Braveheart 1995,  R)
24
10 Things I Hate About You 1999,  PG-13)
25
Shrek 2 2004,  PG)
26
Madagascar 2005,  PG)
27
Monsters, Inc. 2001,  G)
28
Ice Age 2002,  PG)
29
Shark Tale 2004,  PG)
30
Fast & Furious 2009,  PG-13)
31
Monsters vs. Aliens 2009,  PG)
32
Star Trek 2009,  PG-13)
33
The Ghosts of Girlfriends Past 2009,  PG-13)
34
Harry Potter and the Half-Blood Prince 2009,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments