My Favorite Movies
| defanie83's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Malena 2000, R) |
|
| 2 |
Big Fish 2004, PG-13) |
|
| 3 |
The Motorcycle Diaries (Diarios de Motocicleta) 2003, R) |
|
| 4 |
Almost Famous 2000, R) |
|
| 5 |
Good Bye, Lenin 2002, R) |
|
| 6 |
All I Want (Try Seventeen) 2003, R) |
|
| 7 |
Little Women 1994, PG) |
|
| 8 |
Amélie (Le Fabuleux destin d'Amélie Poulain) 2001, R) |
|
| 9 |
Forrest Gump 1994, PG-13) |
|
| 10 |
Monsoon Wedding 2002, R) |
|
| 11 |
Into the Wild 2007, R) |
|
| 12 |
Hors de Prix (Priceless) 2006, PG-13) |
|
| 13 |
Igby Goes Down 2002, R) |













