My Favorite Movies


  def69kickass's Rating My Rating
1
Fear and Loathing in Las Vegas 1998,  R)
Fear and Loathing in Las Vegas
absaloutely quality more of johnny depp's genius.
2
Tenacious D in: The Pick of Destiny 2006,  R)
3
Anchorman - The Legend Of Ron Burgundy 2004,  PG-13)
Anchorman - The Legend Of Ron Burgundy
nothing but love
4
Snatch 2001,  R)
Snatch
genius!
5
Sin City 2005,  R)
Sin City
movie genius, real quality slick, clever, original, witty and just pure skill
6
Pulp Fiction 1994,  R)
Pulp Fiction
AWESOME!
7
American Beauty 1999,  R)
8
Fight Club 1999,  R)
9
Gangs of New York 2002,  R)
10
The Matrix 1999,  R)
The Matrix
the best of the trilogy defo i love the matrix absaloutley love it
11
Blow 2001,  R)
12
The 40 Year Old Virgin 2005,  R)
13
Gladiator 2000,  R)
Gladiator
AWESOME! need i say more, beautiful story with quality pictures to live up to it just pure greatness. as much as russell crowe is a bit insane in real life you cannot deny his greatness on the big screen, a truly inspirational actor
14
American History X 1998,  R)
15
Old School 2003,  R)
16
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
17
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
18
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
The Lord of the Rings: The Return of the King
love lotr n everytin bout it read da books n love it LUSH!
19
Reservoir Dogs 1992,  R)
20
The Matrix Reloaded 2003,  R)
21
The Matrix Revolutions 2003,  R)
22
Green Street Hooligans 2005,  R)
23
Orange County 2002,  PG-13)
24
Romper Stomper 1993,  NC-17)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments