My Favorite Movies
| DEECAY's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Shawshank Redemption 1994, R) |
|
| 2 |
The Usual Suspects 1995, R) |
|
| 3 |
The Lion King 1994, G) |
|
| 4 |
The Silence of the Lambs 1991, R) |
|
| 5 |
Rocky 1976, PG) |
|
| 6 |
Rocky II 1979, PG) |
|
| 7 |
The Temptations 1998, Unrated) |
|
| 8 |
Zatôichi (The Blind Swordsman: Zatoichi) 2003, R) |
|
| 9 |
Rocky IV 1985, PG) |
|
| 10 |
Chopper 2000, R) |
|
| 11 |
Superman 1978, PG) |
|
| 12 |
Rocky III 1982, PG) |
|
| 13 |
Rocky V 1990, PG-13) |
|
| 14 |
Rocky Balboa 2006, PG) |
|
| 15 |
Forrest Gump 1994, PG-13) |
|
| 16 |
Mr. Brooks 2007, R) |
|
| 17 |
Gone in 60 Seconds (Gone in Sixty Seconds) 2000, PG-13) |
|
| 18 |
Undisputed II: Last Man Standing 2006, R) |
|
| 19 |
Bad Boys 1995, R) |
|
| 20 |
Bad Boys II 2003, R) |
|
| 21 |
Sleepless in Seattle 1993, PG) |
|
| 22 |
Johnson Family Vacation 2004, PG-13) |
|
| 23 |
Felon 2008, R) |
|
| 24 |
The Power of One 1992, PG-13) |

























DEECAY posted 3 years ago
I Don't Have All time Favorites, But this just what i am favoring at the moment....
DEECAY posted 3 years ago
Yeah, No update! But yeah that list isn't that accurate there alot movies i haven't added to the list....