My Favorite Movies
| dee642's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Matrix 1999, R) |
|
| 2 |
The Matrix Reloaded 2003, R) |
|
| 3 |
The Matrix Revolutions 2003, R) |
|
| 4 |
Constantine 2005, R) |
|
| 5 |
Bridget Jones - The Edge of Reason 2004, R) |
|
| 6 |
Bridget Jones's Diary 2001, R) |
|
| 7 |
Transporter 2 2005, PG-13) |
|
| 8 |
Lucky Number Slevin 2006, R) |
|
| 9 |
The Shawshank Redemption 1994, R) |
|
| 10 |
Final Destination 2000, R) |
|
| 11 |
Final Destination 2 2003, R) |
|
| 12 |
X-Men: The Last Stand 2006, PG-13) |
|
| 13 |
X2: X-Men United 2003, PG-13) |
|
| 14 |
X-Men 2000, PG-13) |
|
| 15 |
The Untouchables 1987, R) |
|
| 16 |
The Bodyguard 1992, R) |
|
| 17 |
Gladiator 2000, R) |
|
| 18 |
Saturday Night Fever 1977, R) |
|
| 19 |
Grease 1978, PG) |
|
| 20 |
The Silence of the Lambs 1991, R) |
|
| 21 |
The Green Mile 1999, R) |
|
| 22 |
Final Destination 3 2006, R) |
|
| 23 |
Lock, Stock and Two Smoking Barrels 1999, R) |
|
| 24 |
Face/Off 1997, R) |
|
| 25 |
JFK 1992, R) |
|
| 26 |
A Beautiful Mind 2001, PG-13) |
|
| 27 |
Crush 1992, R) |
|
| 28 |
300 2007, R) |



























