My Favorite Movies
The movies I've seen over and over :-)
| decannes2000's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Elizabeth 1998, R) |
|
| 2 |
Hush 1998, PG-13) |
|
| 3 |
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace 1999, PG) |
|
| 4 |
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones 2002, PG) |
|
| 5 |
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith 2005, PG-13) |
|
| 6 |
Star Wars: Episode IV - A New Hope 1977, PG) |
|
| 7 |
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back 1980, PG) |
|
| 8 |
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi 1983, PG) |
|
| 9 |
Beowulf 2007, PG-13) |
|
| 10 |
Gone With the Wind 1939, G) |
|
| 11 |
All About Eve 1950, PG) |











