Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  Debalicious's Rating My Rating
1
She's the Man 2006,  PG-13)
She's the Man
This is one of my favorite movies, Channing Tatum is sooo hott!!
2
A Cinderella Story 2004,  PG)
3
Just My Luck 2006,  PG-13)
4
The Sisterhood of the Traveling Pants 2005,  PG)
5
My Girl 1991,  PG)
6
Raise Your Voice 2004,  PG)
7
My Girl 2 1994,  PG)
8
Bring It On 2000,  PG-13)
9
The Prince and Me 2 2005,  PG)
10
Girl With a Pearl Earring 2003,  PG-13)
Girl With a Pearl Earring
This movie is soo different then the book and I really enjoyed, so when I saw the movie I was dissapointed. But I still like it!
11
John Tucker Must Die 2006,  PG-13)
12
Ever After: A Cinderella Story 1998,  PG-13)
13
House of Wax 2005,  R)
14
The Princess Diaries 2001,  G)
15
The Prince and Me 2004,  PG)
16
Just Like Heaven 2005,  PG-13)
17
The Princess Diaries 2 - Royal Engagement 2004,  G)
18
Just Friends 2005,  PG-13)
Just Friends
This movie is really funny, now every time I hear the song "I swear" i think of this movie!!
19
Look Who's Talking 1989,  PG-13)
20
The Fox and the Hound 1981,  G)
21
Ice Princess 2005,  G)
22
RV 2006,  PG)
23
Bring It On Again 2004,  PG-13)
24
Shrek 2001,  PG)
25
The Shaggy Dog 2006,  PG)
26
Bring It On: All or Nothing 2006,  PG-13)
27
Shrek 2 2004,  PG)
28
From Justin To Kelly 2003,  PG)
29
Dirty Dancing 1987,  PG-13)
30
Dirty Dancing - Havana Nights 2004,  PG-13)
31
Drop Dead Fred 1991,  PG-13)
32
New York Minute 2004,  PG)
33
First Daughter 2004,  PG)
34
A Soldier's Daughter Never Cries 1998,  R)
35
Monster-in-Law 2005,  PG-13)
36
Ella Enchanted 2004,  PG)
37
The Nightmare Before Christmas 1993,  PG)
38
Herbie: Fully Loaded 2005,  G)
39
Shrek the Third 2007,  PG)
40
The Virgin Suicides 1999,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments