My Favorite Movies
| DeathLovesYou's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Harry Potter and the Order of the Phoenix 2007, PG-13)
Ok, does this movie rule or does this movie rule?!!! |
|
| 2 |
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004, PG) |
|
| 3 |
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005, PG-13) |
|
| 4 |
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002, PG) |
|
| 5 |
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001, PG) |
|
| 6 |
Stormbreaker (Alex Rider: Operation Stormbreaker) 2006, PG) |
|
| 7 |
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe 2005, PG) |
|
| 8 |
The Silence of the Lambs 1991, R) |
|
| 9 |
Eragon 2006, PG) |
|
| 10 |
Cursed 2004, PG-13) |
|
| 11 |
Final Destination 3 2006, R) |
|
| 12 |
Romeo + Juliet 1996, PG-13) |
|
| 13 |
Tristan & Isolde 2005, PG-13) |
|
| 14 |
Cruel Intentions 1999, R) |
|
| 15 |
Sky High 2005, PG) |
|
| 16 |
Peter Pan 2003, PG) |
|
| 17 |
Pride and Prejudice 2005, PG) |
|
| 18 |
Bambi 1942, G) |
|
| 19 |
The Mask of Zorro 1998, PG-13) |



















