My Favorite Movies


  Deansg12's Rating My Rating
1
Field of Dreams 1989,  PG)
2
Jaws 1975,  PG)
3
V for Vendetta 2006,  R)
4
Glory 1989,  R)
5
The Sixth Sense 1999,  PG-13)
6
The Iron Giant 1999,  PG)
7
Jerry Maguire 1996,  R)
8
Michael Clayton 2007,  R)
9
JFK 1992,  R)
10
I Am Legend 2007,  PG-13)
11
Jurassic Park 1993,  PG-13)
12
It's a Wonderful Life 1946,  G)
13
Meatballs 1979,  PG)
14
Dogma 1999,  R)
15
Defending Your Life 2001,  PG)
16
Monty Python and the Holy Grail 1974,  PG)
17
Army of Darkness 1993,  R)
18
Excalibur 1981,  R)
19
Blade Runner 1982,  R)
20
Parenthood 1989,  PG-13)
21
When Harry Met Sally 1989,  R)
22
The Tall Guy 1989,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments