My Favorite Movies
| deaks's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
American History X 1998, R) |
|
| 2 |
Forever Young 1992, PG) |
|
| 3 |
Gia 1998, R) |
|
| 4 |
Hardball 2001, PG-13) |
|
| 5 |
Girlfight 2000, R) |
|
| 6 |
Notting Hill 1999, PG-13) |
|
| 7 |
Mona Lisa Smile 2003, PG-13) |
|
| 8 |
The Man Without a Face 1993, PG-13) |
|
| 9 |
Remember the Titans 2000, PG) |
|
| 10 |
Crash 2005, R) |
|
| 11 |
Dirty Dancing 1987, PG-13) |
|
| 12 |
Get Over It 2001, PG-13) |
|
| 13 |
Lock Up 1989, R) |
|
| 14 |
Bloodsport 1986, R) |
|
| 15 |
Salem's Lot 2004, PG-13) |
|
| 16 |
Thinner 1996, R) |
|
| 17 |
My Girl 1991, PG) |
|
| 18 |
The Rocky Horror Picture Show 1975, R) |
|
| 19 |
Purple Rain 1984, R) |
|
| 20 |
The Color Purple 1985, PG-13) |
|
| 21 |
Sister Act 1992, PG) |
|
| 22 |
Sister Act 2: Back in the Habit 1993, PG) |
|
| 23 |
The Phantom of the Opera 2005, PG-13) |
|
| 24 |
Rocky II 1979, PG) |
|
| 25 |
Rocky III 1982, PG) |
|
| 26 |
Rocky V 1990, PG-13) |
|
| 27 |
Rocky IV 1985, PG) |
|
| 28 |
Rocky 1976, PG) |
|
| 29 |
Soul Survivors 2001, R) |
|
| 30 |
Me Without You 2001, R) |
|
| 31 |
The Craft 1996, R) |
|
| 32 |
Hook 1991, PG) |
|
| 33 |
Drive Me Crazy 1999, PG-13) |
|
| 34 |
Raise Your Voice 2004, PG) |
































