My Favorite Movies
Give list a short description
| DeadRez's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Iron Giant 1999, PG) |
|
| 2 |
3:10 to Yuma 2007, R) |
|
| 3 |
Kaubôi Bibappu: Tengoku no Tobira (Cowboy Bebop the Movie: Knockin' on Heaven's Door) 2001, R) |
|
| 4 |
Batman Begins 2005, PG-13) |
|
| 5 |
2001: A Space Odyssey 1968, G) |
|
| 6 |
Saving Private Ryan 1998, R) |
|
| 7 |
Sunshine 2007, R) |
|
| 8 |
Juno 2007, PG-13) |
|
| 9 |
Schindler's List 1993, R) |
|
| 10 |
Serenity 2005, PG-13) |
|
| 11 |
The Dark Knight 2008, PG-13) |











