My Favorite Movies
| DeadHeart's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
You Got Served 2004, PG-13) |
|
| 2 |
Honey 2003, PG-13) |
|
| 3 |
Dirty Dancing 1987, PG-13) |
|
| 4 |
Dirty Dancing - Havana Nights 2004, PG-13) |
|
| 5 |
Dirty 2005, R) |
|
| 6 |
Emperor of the North Pole (Emperor of the North) 1973, PG) |
|
| 7 |
Three Dancing Slaves (Le Clan) 2004, Unrated) |
|
| 8 |
The Grudge 2004, PG-13) |
|
| 9 |
The Grudge 2 2006, PG-13) |
|
| 10 |
The Ring 2002, PG-13) |
|
| 11 |
The Fog 2005, PG-13) |
|
| 12 |
The Blair Witch Project 1999, R) |
|
| 13 |
The Exorcist 1973, R) |
|
| 14 |
Not Another Teen Movie 2001, R) |
|
| 15 |
Cry Wolf 2005, PG-13) |
|
| 16 |
The Matrix 1999, R) |
|
| 17 |
The Matrix Reloaded 2003, R) |
|
| 18 |
The Matrix Revolutions 2003, R) |
|
| 19 |
Inside Deep Throat 2004, NC-17) |
|
| 20 |
Black Sheep 2006, R) |
|
| 21 |
Scream 1996, R) |
|
| 22 |
Ghost Ship 2002, R) |






















