My Favorite Movies
| DDlovatox2's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Jonas Brothers: The 3D Concert Experience 2009, G)
this was so awsome to flim.the music,the performance you just can't beat it.me nick,kevin,joe and taylor had the most amazing times and i'll alwzys remember being on tour for the first time with my three best friends wait make that four(hey tay!) and i appreciate all the support following the movie.thanks to all my fans and i can't waut for you all to see the movie on feb.24th and i hope you love it as much as i do! |
|
| 2 |
Camp Rock 2008, G)
AS MY FIRST EVER MOVIE I HAVE JUST SO MUCH EXCITMENT AND SO MUCH TO SAY,THIS MOVIE GAVE ME SO MUCH,MY DREAMS COMING TRUE, A GREAT CHARACTER TO PLAY AND OF COURSE GREAT FRIENDS SUCH AS JOE JONAS MY NEW BEST FRIEND,KEVIN AND NICK JONAS AS WELL AND ALYSON STONE.THIS MUSICAL IS SO MUCH FUN,FULL OF ENERGY AND GREAT SOUND TRACK LIKE HITS 'THIS IS ME','PLAY MY MUSIC' AND 'WE ROCK',I HAD THE BEST 4 WEEKS OF MY LIFE FLIMING THIS MOVIE AND WEEKS TO LOOK FORWARD TO FOR THE REST OF MY LIFE! I LOVE PLAYING MY CHARACTER MITCHIE TORRES,THANKS TO THE DISNEY CHANNEL FAMILEY I GET TO LIVE MY DREAM EVERYDAY AND SING MY HEART OUT TO CROWDS,I LOVED WORKING WITH JB AGAIN IN JONAS BROTHERS 3D CONCERT AND I'M LOOKING FORWARD TO A CAMP ROCK 2 AS MUCH AS YOU GUYS ARE,STARRING JOE JONAS,ME DEMI OLOVATO,NICK JONAS,KEVIN JONAS,ALYSON STONER,MEAGHAN JETTE MARTIN AND ROSHAN FEGAN |
|
| 3 |
Princess Protection Program 2009, G)
OMG SO MUCH TO SAY,LET'S START WITH THIS DISNEY CHANNEL ORIGINAL MOVIE IS ONE OF THE FUNNEST THINGS I'VE EVER DONE,NOT ONLY DID I GET A CHANCE TO WORK WITH MY BEST FRIEND SELENA GOMEZ WHO IS A WONDERFUL ASTRESS, AGAIN AFTER YEARS A PART(WE WORKED ON BARNEY AND FRIENDS TOGETHER)BUT I GOT TO PLAY ONE OF THE FUNNIEST AND COOLEST PARTS I'VE EVER HAD,THIS MOVIE IS ABOUT A PRINCESS WHO HAS TO LEARN TO LIVE WITH A NORMAL TEENAGE 16 YEAR OLD GIRL AND GETS A BEAUTIFUL FRIEND SHIP OUT OF IT...I CAN'T WAIT FOR ALL MY FANS TO SEE IT,IT'S COMING SOON THIS YEAR AND I'M ON MY TIP TOES ABOUT IT COMING ON DISNEY CHANNEL OF COURSE,STARRING ME,DEMI LOVATO,SELENA GOMEZ,NICK BRAUN AND JONNY RAY I LOVE YOU AND GOD BLESS |
|
| 4 |
Another Cinderella Story 2008, PG) |
|
| 5 |
Hannah Montana/Miley Cyrus: Best of Both Worlds Concert Tour 2008, G) |
|
| 6 |
High School Musical 3: Senior Year 2008, G) |
|
| 7 |
High School Musical 2 2007, G) |
|
| 8 |
High School Musical 2006, G) |
|
| 9 |
Push 2009, PG-13) |
|
| 10 |
The Incredible Hulk 2008, PG-13) |
|
| 11 |
Big Fish 2004, PG-13) |











