My Favorite Movies
| dcxlove7's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Mean Girls 2004, PG-13) |
|
| 2 |
Confessions of a Teenage Drama Queen 2004, PG) |
|
| 3 |
Raise Your Voice 2004, PG) |
|
| 4 |
Girl, Interrupted 1999, R) |
|
| 5 |
Dixie Chicks: Shut Up and Sing 2006, R) |
|
| 6 |
Rent 2005, PG-13) |
|
| 7 |
The Good Girl 2002, R) |
|
| 8 |
Friends With Money 2006, R) |
|
| 9 |
Enough 2002, PG-13) |
|
| 10 |
Edward Scissorhands 1990, PG-13) |
|
| 11 |
Love Wrecked 2005, PG) |
|
| 12 |
Happy Feet 2006, PG) |
|
| 13 |
50 First Dates 2004, PG-13) |
|
| 14 |
The Sweetest Thing 2002, R) |
|
| 15 |
Because of Winn-Dixie 2005, PG) |
|
| 16 |
Prozac Nation 2005, R) |
|
| 17 |
The Hole 2001, R) |
|
| 18 |
Never Been Kissed 1999, PG-13) |
|
| 19 |
Charlie's Angels 2000, PG-13) |
|
| 20 |
Charlie's Angels - Full Throttle 2003, PG-13) |
|
| 21 |
The Hot Chick 2002, PG-13) |
|
| 22 |
Big Daddy 1999, PG-13) |
|
| 23 |
Anchorman - The Legend Of Ron Burgundy 2004, PG-13) |
|
| 24 |
Elf 2003, PG) |
|
| 25 |
A Walk to Remember 2002, PG) |
|
| 26 |
The Notebook 2004, PG-13) |
|
| 27 |
Freaky Friday 2003, PG) |
|
| 28 |
Saw 2004, R) |
|
| 29 |
28 Days Later 2002, R) |
|
| 30 |
Uptown Girls 2003, PG-13) |
|
| 31 |
Grease 1978, PG) |
|
| 32 |
Monster 2003, R) |
|
| 33 |
North Country 2005, R) |
|
| 34 |
Get A Clue 2002, G) |
|
| 35 |
Life-Size 2000, G) |
|
| 36 |
Thirteen 2002, R) |




































