Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  dcpbanuelos's Rating My Rating
1
Reality Bites 1994,  PG-13)
Reality Bites
perfect feel good movie!
2
Legally Blonde 2001,  PG-13)
Legally Blonde
lawyering with a touch of class!
3
The Notebook 2004,  PG-13)
4
Shark Tale 2004,  PG)
Shark Tale
perfect family movie!
5
City of Angels 1998,  PG-13)
6
There's Something About Mary 1998,  R)
There's Something About Mary
cameron diaz at her best!
7
Notting Hill 1999,  PG-13)
Notting Hill
best date movie ever!
8
Cast Away 2000,  PG-13)
9
Love Actually 2003,  R)
10
School of Rock 2003,  PG-13)
11
American Pie 1999,  R)
12
Pretty Woman 1990,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments