Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  dciglar's Rating My Rating
1
Salo (Salò o le 120 giornate di Sodoma) 1979,  NC-17)
2
District B13 (Banlieue 13) 2004,  R)
3
Elephant 2003,  R)
4
Last Days 2005,  R)
5
Buena Vista Social Club 1998,  G)
6
Natural Born Killers 1994,  R)
7
The Man Without a Past 2002,  PG-13)
8
Head-On (Gegen die Wand) 2004,  R)
9
Crossing the Bridge: The Sound of Istanbul 2005,  Unrated)
10
Hable con Ella (Talk to Her) 2002,  R)
11
Volver 2006,  R)
12
Cache (Hidden) 2005,  R)
13
Irreversible 2002,  Unrated)
14
Malena 2000,  R)
15
Respiro 2002,  PG-13)
16
L'Enfant (The Child) 2006,  R)
17
Broken Flowers 2005,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments