My Favorite Movies
| db34's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003, PG-13) |
|
| 2 |
Kung Pow! Enter the Fist 2002, PG-13) |
|
| 3 |
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002, PG-13) |
|
| 4 |
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001, PG-13) |
|
| 5 |
Batman Begins 2005, PG-13) |
|
| 6 |
V for Vendetta 2006, R) |
|
| 7 |
I, Robot 2004, PG-13) |
|
| 8 |
Saw 2004, R) |
|
| 9 |
Liar Liar 1997, PG-13) |
|
| 10 |
The Matrix 1999, R) |
|
| 11 |
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003, PG-13) |
|
| 12 |
The Green Mile 1999, R) |
|
| 13 |
Gladiator 2000, R) |
|
| 14 |
The Truman Show 1998, PG) |
|
| 15 |
Ace Ventura - When Nature Calls 1995, PG-13) |
|
| 16 |
Braveheart 1995, R) |
|
| 17 |
Shrek 2001, PG) |
|
| 18 |
Army of Darkness 1993, R) |
|
| 19 |
Men in Black 1997, PG-13) |
|
| 20 |
Ice Age 2002, PG) |
|
| 21 |
The Mask 1994, PG-13) |
|
| 22 |
Tenacious D in: The Pick of Destiny 2006, R) |
|
| 23 |
Nacho Libre 2006, PG) |
|
| 24 |
Bruce Almighty 2003, PG-13) |
|
| 25 |
Shaolin Soccer 2001, PG-13) |
|
| 26 |
The Emperor's New Groove 2000, G) |
|
| 27 |
Lucky Number Slevin 2006, R) |



























