Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  dazhutchy07's Rating My Rating
1
Mamma Mia! 2008,  PG-13)
2
The Dark Knight 2008,  PG-13)
3
Mean Girls 2004,  PG-13)
4
The Happening 2008,  R)
5
The Mist 2007,  R)
6
WALL-E 2008,  G)
7
High School Musical 3: Senior Year 2008,  G)
8
High School Musical 2006,  G)
High School Musical
Great !!!!












absolutly brilliant
9
High School Musical 2 2007,  G)
High School Musical 2
really good !!














better than the first
10
White Chicks 2004,  PG-13)
White Chicks
soooo funny lol
11
Live Free or Die Hard 2007,  PG-13)
Live Free or Die Hard
good film
12
The Simpsons Movie 2007,  PG-13)
The Simpsons Movie
not as good as i anticipated














not as good as i expected
13
Transformers 2007,  PG-13)
Transformers
one word ........AMAZING!!!














Amazing Film
14
November 2005,  R)
November
it was good i liked it :D
15
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001,  PG)
Harry Potter and the Sorcerer's Stone
Brilliant !!!!!!!
16
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002,  PG)
Harry Potter and the Chamber of Secrets
a bit boring but enjoyable
17
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004,  PG)
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
the book was better i think film was boring
18
Harry Potter and the Order of the Phoenix 2007,  PG-13)
Harry Potter and the Order of the Phoenix
it was really good
19
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
Harry Potter and the Goblet of Fire
i got confused lol
20
Harry Potter and the Half-Blood Prince 2009,  PG-13)
21
Harry Potter and the Deathly Hallows - Part 1 2010,  PG-13)
22
Hairspray 2007,  PG)
Hairspray
good film
23
Shrek 2001,  PG)
Shrek
very good bt the 2nd one is better
24
Shrek 2 2004,  PG)
Shrek 2
love this film lol
25
Shrek the Third 2007,  PG)
Shrek the Third
not the best shrek film
26
Prom Night 2008,  PG-13)
27
Kung Fu Panda 2008,  PG)
28
Not Another Teen Movie 2001,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments