My Favorite Movies
| dax4u's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Slaughterhouse-Five 1972, R) |
|
| 2 |
What Dreams May Come 1998, PG-13) |
|
| 3 |
City of Angels 1998, PG-13) |
|
| 4 |
Star Wars: Episode IV - A New Hope 1977, PG) |
|
| 5 |
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back 1980, PG) |
|
| 6 |
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi 1983, PG) |
|
| 7 |
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace 1999, PG) |
|
| 8 |
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones 2002, PG) |
|
| 9 |
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith 2005, PG-13) |
|
| 10 |
Silent Running 1971, G) |
|
| 11 |
The Matrix 1999, R) |
|
| 12 |
The Matrix Reloaded 2003, R) |
|
| 13 |
The Matrix Revolutions 2003, R) |
|
| 14 |
The Matrix Revisited 2001, Unrated) |
|
| 15 |
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002, PG) |
|
| 16 |
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004, PG) |
|
| 17 |
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001, PG) |
|
| 18 |
Harry Potter and the Order of the Phoenix 2007, PG-13) |
|
| 19 |
The Illustrated Man 1969, PG) |
|
| 20 |
Made in Heaven 1987, PG) |



















