My Favorite Movies


  DAWNZEE803's Rating My Rating
1
40 Days and 40 Nights 2002,  R)
40 Days and 40 Nights
I laughed through this whole movie!! I thought it was very funny!!!
2
Mrs. Doubtfire 1993,  PG-13)
3
The Goonies 1985,  PG)
The Goonies
I love this movie !!! lol
4
Stand by Me 1986,  R)
Stand by Me
Love it !!!
5
Walk the Line 2005,  PG-13)
Walk the Line
Love the music on this movie
6
Beaches 1988,  PG-13)
Beaches
I love it !!!
7
Days of Thunder 1990,  PG-13)
8
Meet the Parents 2000,  PG-13)
9
Meet The Fockers 2004,  PG-13)
10
Sling Blade 1996,  R)
Sling Blade
I love this movie !!!!
11
Top Gun 1986,  PG)
Top Gun
This is a good one !!!
12
The Man in the Moon 1991,  PG-13)
The Man in the Moon
Very good movie....but sad ending

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments