My Favorite Movies
| dawnspeewah's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Mars Attacks! 1996, PG-13) |
|
| 2 |
Dog Day Afternoon 1975, R) |
|
| 3 |
Edward Scissorhands 1990, PG-13) |
|
| 4 |
The Bad Seed 1956, Unrated) |
|
| 5 |
Raising Arizona 1987, PG-13) |
|
| 6 |
Shallow Grave 1994, R) |
|
| 7 |
Shallow Hal 2001, PG-13) |
|
| 8 |
Fido 2006, R) |
|
| 9 |
Shaun of the Dead 2004, R) |
|
| 10 |
Dawn of the Dead 2004, R) |
|
| 11 |
Willy Wonka and the Chocolate Factory 1971, G) |
|
| 12 |
The Dark Crystal 1982, PG) |












