My Favorite Movies


  davos's Rating My Rating
1
Green Street Hooligans 2005,  R)
Green Street Hooligans
Fuckin Loved it
2
300 2007,  R)
300
Awesome
3
Braveheart 1995,  R)
Braveheart
one of my all time favourite movies
4
The Warriors 1979,  R)
The Warriors
great movie
5
Fight Club 1999,  R)
Fight Club
sweet
6
The Patriot 2000,  R)
The Patriot
top 4 favourite movie
7
Casino Royale 2006,  PG-13)
Casino Royale
better than the rest of the other bonds. better than i thought
8
The Texas Chainsaw Massacre 2003,  R)
9
Saw 2004,  R)
10
Saw II 2005,  R)
11
Saw III 2006,  R)
Saw III
brillant
12
Napoleon Dynamite 2004,  PG)
Napoleon Dynamite
love it funny stuff
13
The Lion King 1994,  G)
The Lion King
first movie i eva saw
14
Jungle Book 1995,  G)
15
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace 1999,  PG)
16
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones 2002,  PG)
17
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith 2005,  PG-13)
18
Star Wars: Episode IV - A New Hope 1977,  PG)
19
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back 1980,  PG)
20
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi 1983,  PG)
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi
EWOKS!!!!!!!!
21
School of Rock 2003,  PG-13)
22
Scarface 1983,  R)
23
Anchorman - The Legend Of Ron Burgundy 2004,  PG-13)
Anchorman - The Legend Of Ron Burgundy
bloody pissa
24
Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby 2006,  PG-13)
25
The 40 Year Old Virgin 2005,  R)
26
X-Men 2000,  PG-13)
27
X2: X-Men United 2003,  PG-13)
28
X-Men: The Last Stand 2006,  PG-13)
29
Robin Hood: Men in Tights 1993,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments