My Favorite Movies
| davodd's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Blade Runner 1982, R) |
|
| 2 |
Pan's Labyrinth 2006, R) |
|
| 3 |
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001, PG-13) |
|
| 4 |
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003, PG-13) |
|
| 5 |
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002, PG-13) |
|
| 6 |
Excalibur 1981, R) |
|
| 7 |
Moulin Rouge 1952, Unrated) |
|
| 8 |
Memento 2000, R) |
|
| 9 |
All About Eve 1950, PG) |
|
| 10 |
Sophie's Choice 1982, R) |
|
| 11 |
Steel Magnolias 1989, PG) |
|
| 12 |
Candyman 1992, R) |
|
| 13 |
Dark City 1998, R) |
|
| 14 |
Army of Darkness 1993, R) |
|
| 15 |
Ginger Snaps 2000, R) |
|
| 16 |
Ferocious Female Freedom Fighters 1982, R) |














