My Favorite Movies
| DavidGoodjohn's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Apocalypse Now 1979, R) |
|
| 2 |
Me, Myself & Irene 2000, R) |
|
| 3 |
Black Hawk Down 2001, R) |
|
| 4 |
Don't Look Now 1973, R) |
|
| 5 |
The Third Man 1949, Unrated) |
|
| 6 |
One Flew Over the Cuckoo's Nest 1975, R) |
|
| 7 |
Casino 1995, R) |
|
| 8 |
Monty Python's The Meaning of Life 1983, R) |
|
| 9 |
GoodFellas 1990, R) |
|
| 10 |
Being There 1979, PG) |
|
| 11 |
Very Bad Things 1998, R) |
|
| 12 |
True Romance 1993, R) |












