My Favorite Movies
Casablanca
| DavidC78's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Casablanca 1942, PG) |
|
| 2 |
Spring, Summer, Fall, Winter... and Spring 2003, R) |
|
| 3 |
Monster's Ball 2001, R) |
|
| 4 |
L' Homme qui Aimait les Femmes (The Man Who Loved Women) 1977, R) |
|
| 5 |
Adaptation 2002, R) |
|
| 6 |
A Streetcar Named Desire 1951, PG) |
|
| 7 |
When Harry Met Sally 1989, R) |
|
| 8 |
Reconstruction 2003, PG-13) |
|
| 9 |
Ed Wood 1994, R) |
|
| 10 |
The Bridges of Madison County 1995, PG-13) |
|
| 11 |
Mississippi Mermaid (La Sirčne du Mississipi) 1969, PG) |










