My Favorite Movies
| davidblouin's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Payback 1999, R) |
|
| 2 |
Casino 1995, R) |
|
| 3 |
GoodFellas 1990, R) |
|
| 4 |
Donnie Brasco 1997, R) |
|
| 5 |
Dumb and Dumber 1997, PG-13) |
|
| 6 |
The Naked Gun 2 1/2: The Smell of Fear 1991, PG-13) |
|
| 7 |
Gladiator 2000, R) |
|
| 8 |
BASEketball 1998, R) |
|
| 9 |
Batman 1989, PG-13) |
|
| 10 |
Pulp Fiction 1994, R) |
|
| 11 |
Blow 2001, R) |
|
| 12 |
The Naked Gun - From the Files of Police Squad! 1988, PG-13) |
|
| 13 |
National Lampoon's Christmas Vacation 1989, PG-13) |
|
| 14 |
Formula 51 (The 51st State) 2002, R) |
|
| 15 |
Astérix & Obélix: Mission Cléopâtre (Asterix and Obelix Meet Cleopatra) 2002, PG) |
|
| 16 |
Boiler Room 2000, R) |
|
| 17 |
Die Hard 1988, R) |
|
| 18 |
Gangster No. 1 2000, R) |
|
| 19 |
Happy Gilmore 1996, PG-13) |
|
| 20 |
Home Alone 1990, PG) |
|
| 21 |
Joe Dirt 2001, PG-13) |
|
| 22 |
Léon (The Professional) 1994, R) |
|
| 23 |
Lethal Weapon 1987, R) |
|
| 24 |
The Matrix 1999, R) |
|
| 25 |
Men in Black 1997, PG-13) |
|
| 26 |
Men in Black II 2002, PG-13) |
|
| 27 |
A Night at the Roxbury 1998, PG-13) |
|
| 28 |
Ocean's Eleven 2001, PG-13) |
|
| 29 |
Office Space 1999, R) |
|
| 30 |
Taxi 1998, Unrated) |






























