My Favorite Movies


  davedunn64's Rating My Rating
1
Cocktail 1988,  R)
2
Gorillas in the Mist: The Story of Dian Fossey 1988,  PG-13)
3
F/X 1986,  R)
4
F/X2 (F/X 2: The Deadly Art of Illusion) 1991,  PG-13)
5
The Poseidon Adventure 2005,  Unrated)
6
'Breaker' Morant 1980,  PG)
7
Dirty Deeds 2002,  R)
8
The Odd Angry Shot 1979,  Unrated)
9
The Shiralee 1957,  Unrated)
10
Rebel 1985,  R)
11
A Town Like Alice 1980,  Unrated)
12
The Good, the Bad and the Ugly (Il Buono, il Brutto, il Cattivo.) 1966,  R)
13
Unforgiven 1992,  R)
14
Space Cowboys 2000,  PG-13)
15
A Fistful of Dollars (Per un Pugno di Dollari) 1964,  R)
16
Dirty Harry 1971,  R)
17
The Outlaw Josey Wales 1976,  PG)
18
Pale Rider 1985,  R)
19
Escape from Alcatraz 1979,  PG)
20
For a Few Dollars More (Per Qualche Dollaro in Pił) 1965,  R)
21
High Plains Drifter 1973,  R)
22
Sudden Impact 1983,  R)
23
Heartbreak Ridge 1986,  R)
24
Firefox 1982,  PG)
25
The Gauntlet 1977,  R)
26
Hang 'em High 1968,  PG-13)
27
Kelly's Heroes 1970,  PG)
28
Magnum Force 1973,  R)
29
Every Which Way But Loose 1978,  PG)
30
Any Which Way You Can 1980,  PG)
31
Two Mules For Sister Sara 1970,  PG)
32
Paint Your Wagon 1969,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments