My Favorite Movies
| davebowers's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Mou gaan dou (Infernal Affairs) 2002, R) |
|
| 2 |
Raging Bull 1980, R) |
|
| 3 |
The Godfather, Part II 1974, R) |
|
| 4 |
Taxi Driver 1976, R) |
|
| 5 |
Back to the Future 1985, PG) |
|
| 6 |
Forrest Gump 1994, PG-13) |
|
| 7 |
The Shawshank Redemption 1994, R) |
|
| 8 |
Terminator 2: Judgment Day 1991, R) |
|
| 9 |
Déjà Vu 2006, PG-13) |
|
| 10 |
Back to the Future Part II 1989, PG) |
|
| 11 |
Con Air 1997, R) |
|
| 12 |
Die Hard 1988, R) |
|
| 13 |
Dogma 1999, R) |
|
| 14 |
Family Guy Presents Stewie Griffin: The Untold Story 2005, Unrated) |
|
| 15 |
Garden State 2004, R) |
|
| 16 |
Old School 2003, R) |
|
| 17 |
Toy Story 1995, G) |
|
| 18 |
Finding Nemo 2003, G) |
|
| 19 |
The Matrix 1999, R) |
|
| 20 |
GoodFellas 1990, R) |
|
| 21 |
Dumb and Dumber 1997, PG-13) |
|
| 22 |
Collateral 2004, R) |
|
| 23 |
Road Trip 2000, R) |
|
| 24 |
Man on Fire 2004, R) |
|
| 25 |
Mulholland Drive 2001, R) |

























