My Favorite Movies
Give list a short description
| davebiker's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Transformers 2007, PG-13) |
|
| 2 |
The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor 2008, PG-13) |
|
| 3 |
Black Hawk Down 2001, R) |
|
| 4 |
Behind Enemy Lines 2001, PG-13) |
|
| 5 |
Wedding Crashers 2005, R) |
|
| 6 |
Wild Hogs 2007, PG-13) |
|
| 7 |
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith 2005, PG-13) |
|
| 8 |
Jumper 2008, PG-13) |
|
| 9 |
Disturbia 2007, PG-13) |
|
| 10 |
Mr. & Mrs. Smith 2005, PG-13) |
|
| 11 |
Bulletproof 1996, R) |
|
| 12 |
The Last Ride 2004, Unrated) |
|
| 13 |
Superhero Movie 2008, PG-13) |
|
| 14 |
The Incredible Hulk 2008, PG-13) |
|
| 15 |
Star Trek 2009, PG-13) |
|
| 16 |
Hollow Man 2000, R) |
|
| 17 |
Defiance 2008, R) |
|
| 18 |
The Hills Have Eyes 2006, R) |
|
| 19 |
I, Robot 2004, PG-13) |
|
| 20 |
Hollow Man II 2006, R) |
|
| 21 |
Face/Off 1997, R) |
|
| 22 |
Eagle Eye 2008, PG-13) |
|
| 23 |
Transformers: Revenge of the Fallen 2009, PG-13) |
|
| 24 |
Hellboy II: The Golden Army (Hellboy 2) 2008, PG-13) |
|
| 25 |
G.I. Joe: Rise of Cobra 2009, PG-13) |
|
| 26 |
Rules of Engagement 2000, R) |
|
| 27 |
Hollywood Homicide 2003, PG-13) |
|
| 28 |
Ned Kelly 2004, R) |
|
| 29 |
Innerspace 1987, PG) |
|
| 30 |
2012 2009, PG-13) |
|
| 31 |
Avatar 2009, PG-13) |
|
| 32 |
Inception 2010, PG-13) |
|
| 33 |
The Forbidden Kingdom 2008, PG-13) |
|
| 34 |
Body of Lies 2008, R) |
|
| 35 |
Meet the Parents 2000, PG-13) |
|
| 36 |
Meet The Fockers 2004, PG-13) |
|
| 37 |
Iron Man 2 2010, PG-13) |
|
| 38 |
Solomon Kane 2010, Unrated) |
|
| 39 |
xXx: State of the Union 2005, R) |
|
| 40 |
A Perfect Getaway 2009, R) |
|
| 41 |
Live Free or Die Hard 2007, PG-13) |
|
| 42 |
The Karate Kid 2010, PG) |










































