Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  DaveB2007's Rating My Rating
1
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
2
Saving Private Ryan 1998,  R)
3
One Flew Over the Cuckoo's Nest 1975,  R)
4
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
5
The Green Mile 1999,  R)
6
The Shawshank Redemption 1994,  R)
7
Braveheart 1995,  R)
8
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
9
The Godfather 1972,  R)
10
Shaun of the Dead 2004,  R)
11
Reservoir Dogs 1992,  R)
12
A Fistful of Dollars (Per un Pugno di Dollari) 1964,  R)
13
300 2007,  R)
14
Hang 'em High 1968,  PG-13)
15
Face/Off 1997,  R)
16
The Good, the Bad and the Ugly (Il Buono, il Brutto, il Cattivo.) 1966,  R)
17
Lock, Stock and Two Smoking Barrels 1999,  R)
18
Million Dollar Baby 2004,  PG-13)
19
Gran Torino 2008,  R)
20
Gladiator 2000,  R)
21
Rain Man 1988,  R)
22
Pulp Fiction 1994,  R)
23
For a Few Dollars More (Per Qualche Dollaro in Pił) 1965,  R)
24
GoodFellas 1990,  R)
25
I Am Legend 2007,  PG-13)
26
Zombieland 2009,  R)
27
No Country for Old Men 2007,  R)
28
Snatch 2001,  R)
29
Unforgiven 1992,  R)
30
Full Metal Jacket 1987,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments