Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  dave8585's Rating My Rating
1
Casino Royale 2006,  PG-13)
2
Zulu 1964,  PG)
3
Dawn of the Dead 2004,  R)
4
Dawn of the Dead 1978,  R)
5
Blade Runner 1982,  R)
6
Shaun of the Dead 2004,  R)
7
Akira 1988,  R)
8
Dog Soldiers 2002,  R)
9
Mad Max 1979,  R)
10
Black Hawk Down 2001,  R)
11
The Thing 1982,  R)
12
Escape from New York 1981,  R)
13
Lat sau san taam (Hard-Boiled) 1992,  R)
14
The Killer (Dip huet seung hung) 1989,  R)
15
A Better Tomorrow 2010,  R)
16
Léon (The Professional) 1994,  R)
17
A Bridge Too Far 1977,  R)
18
The Evil Dead 1981,  R)
19
Evil Dead 2 1987,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments