My Favorite Movies


  darrenck's Rating My Rating
1
The Shawshank Redemption 1994,  R)
2
Kill Bill: Volume 1 2003,  R)
Kill Bill: Volume 1
a must for all tarrentino lovers, fantastic
3
Kill Bill, Volume 2 2004,  R)
4
Bill & Ted's Excellent Adventure 1989,  PG)
5
Bill & Ted's Bogus Journey 1991,  PG)
6
The Hills Have Eyes 2006,  R)
The Hills Have Eyes
Jesus, Who comes up with the idea of making this kinda movie, Although not Monster horror it still had enough gore and shocks to make me jump out of my seat, well recomended if u want to scare yourself silly, A real Gore Fest
7
Hostel 2006,  R)
Hostel
Brilliant, my kinda movie
8
Snakes on a Plane 2006,  R)
9
Shaun of the Dead 2004,  R)
10
Hot Fuzz 2006,  R)
11
Mr. Deeds 2002,  PG-13)
12
Indiana Jones and the Last Crusade 1989,  PG-13)
13
Raiders of the Lost Ark (Indiana Jones and the Raiders of the Lost Ark) 1981,  PG)
14
Indiana Jones and the Temple of Doom 1984,  PG)
15
Million Dollar Baby 2004,  PG-13)
16
Natural Born Killers 1994,  R)
17
Reservoir Dogs 1992,  R)
18
Pulp Fiction 1994,  R)
19
Seven (Se7en) 1995,  R)
20
28 Days Later 2002,  R)
21
Jay and Silent Bob Strike Back 2001,  R)
22
Mallrats 1995,  R)
23
Wayne's World 2 1993,  PG-13)
24
Wayne's World 1992,  PG-13)
25
Clerks 1994,  R)
26
Clerks II 2006,  R)
27
Crash 2005,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments