My Favorite Movies


  darkwatson2's Rating My Rating
1
The Punisher 2004,  R)
The Punisher
A bloodbath of death! The punisher kicks ass
2
Dogma 1999,  R)
Dogma
i love it
3
Sin City 2005,  R)
Sin City
one of the best films of the past 5 years
4
The Rocky Horror Picture Show 1975,  R)
The Rocky Horror Picture Show
love it. is amazing. one of my favourite films, but the only musical i like
5
Underworld 2003,  R)
Underworld
love it
6
Underworld: Evolution 2006,  R)
Underworld: Evolution
AMAZING. the fight senens are ace. a must to watch
7
The Chronicles of Riddick 2004,  PG-13)
8
Ringu (Ring) 1998,  Unrated)
Ringu (Ring)
amazing. a lot better then the ring. the ring is funny! lol
9
Candyman 1992,  R)
Candyman
i never managed to watch the whole film, granted i was about 12 when i first saw it but im 16 now and it still scares me
10
Princess Mononoke (Mononoke-hime) 1999,  PG-13)
Princess Mononoke (Mononoke-hime)
i love this film. first proper anime film i watched, and loved it

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments