My Favorite Movies


  DaRkstELLaR's Rating My Rating
1
Batman 1989,  PG-13)
2
Batman Returns 1992,  PG-13)
3
Freddy vs. Jason 2003,  R)
4
Million Dollar Baby 2004,  PG-13)
5
The Incredible Hulk 2008,  PG-13)
6
Sin City 2005,  R)
7
Constantine 2005,  R)
8
Bram Stoker's Dracula 1992,  R)
9
Interview with the Vampire 1994,  R)
10
300 2007,  R)
11
The Fly 1986,  R)
12
Ladyhawke 1985,  PG-13)
13
Labyrinth 1986,  PG)
14
Legend 1986,  PG)
15
The Mummy 1999,  PG-13)
16
The Mummy Returns 2001,  PG-13)
17
Batman Begins 2005,  PG-13)
18
The Dark Knight 2008,  PG-13)
The Dark Knight
Certainly not the best Batman movie but it was a good film.I think this film is so overrated & too much hype was created by the media.
19
Jaws 1975,  PG)
20
Sleepy Hollow 1999,  R)
21
Die Hard 1988,  R)
22
Mystery Men 1999,  PG-13)
23
Tremors 1990,  R)
24
The Return of the Living Dead 1985,  R)
25
The Thing 1982,  R)
26
The Saint 1997,  PG-13)
27
The Shadow 1994,  PG-13)
28
The Mask 1994,  PG-13)
29
Darkman 1990,  R)
30
House of Wax 1953,  Unrated)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments