My Favorite Movies


  darkprince616's Rating My Rating
1
The Legend of Billie Jean 1985,  PG-13)
The Legend of Billie Jean
Awesome movie, great soundtrack
2
Rad 1986,  PG)
Rad
Funny, exciting, great 80's movie and heartpounding music
3
Gleaming the Cube 1989,  PG-13)
4
Pump up the Volume 1990,  R)
5
The Cutting Edge 1992,  PG)
The Cutting Edge
I love this movie, the relationship between the Kate and Doug brought me to tears it was so realistic
6
The Breakfast Club 1985,  R)
The Breakfast Club
badass movie, johnny bender rocks, eat my shorts
7
Stone Cold 1991,  R)
Stone Cold
The Bos, is true badass in this movie and Henriksen / Forsythe make this great for biker fans.
Bikes, Guns, explosions, hot women, great actors, nothing missing from this movie.
8
The Last Boy Scout 1991,  R)
The Last Boy Scout
one of the best movies i've ever seen
9
Hackers 1995,  PG-13)
Hackers
sweet techno background music, all around fun movie
10
The Ref 1994,  R)
The Ref
Leary is the funniest comedien alive, and the arguments between himself and Spacey and Davis are fall of your chair funny
11
Top Gun 1986,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments