My Favorite Movies
| darkdial's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Out of the Past 1947, Unrated) |
|
| 2 |
The Black Cat 1934, Unrated) |
|
| 3 |
Criss Cross 1948, Unrated) |
|
| 4 |
The Terminator 1984, R) |
|
| 5 |
The Big Sleep 1946, PG) |
|
| 6 |
Winchester '73 1950, Unrated) |
|
| 7 |
The Killers 1964, Unrated) |
|
| 8 |
Near Dark 1987, R) |
|
| 9 |
Murder, My Sweet 1944, Unrated) |
|
| 10 |
The Asphalt Jungle 1950, Unrated) |
|
| 11 |
I Walked With a Zombie 1943, PG) |
|
| 12 |
Carnival of Souls 1962, R) |
|
| 13 |
Blade Runner 1982, R) |
|
| 14 |
Invaders from Mars 1953, Unrated) |
|
| 15 |
The Swimmer 1968, PG) |
|
| 16 |
Night Tide 1963, Unrated) |















