My Favorite Movies


  darkdamac1's Rating My Rating
1
The Godfather 1972,  R)
The Godfather
perfect
2
The Godfather, Part II 1974,  R)
The Godfather, Part II
Perfect movie they did it twice
3
The Naked Gun 2 1/2: The Smell of Fear 1991,  PG-13)
The Naked Gun 2 1/2: The Smell of Fear
hillarious
4
The Naked Gun - From the Files of Police Squad! 1988,  PG-13)
The Naked Gun - From the Files of Police Squad!
very funny movie
5
The Naked Gun 33 1/3: the Final Insult 1994,  PG-13)
The Naked Gun 33 1/3: the Final Insult
funniest movie i ever seen, just purely tear dropping laughter.
6
Silent Night, Deadly Night 1984,  R)
7
Friday the 13th Part 3 1982,  R)
8
Friday the 13th Part 2 1981,  R)
9
Friday the 13th 1980,  R)
10
Friday the 13th - The Final Chapter 1984,  R)
11
Friday the 13th, Part VI - Jason Lives 1986,  R)
12
Friday the 13th Part VII - The New Blood 1988,  R)
13
Friday the 13th, Part V - A New Beginning 1985,  R)
14
Friday the 13th Part VIII - Jason Takes Manhattan 1989,  R)
15
Friday 1995,  R)
16
Friday After Next 2002,  R)
17
Training Day 2001,  R)
18
Police Academy 3 - Back in Training 1986,  PG)
19
Inuyasha - Guren no houraijima (Fire on the Mystic Island) 2004,  Unrated)
20
Inuyasha - Tenka hadou no ken (Inuyasha the Movie 3: Swords of an Honorable Ruler) 2003,  Unrated)
21
Inuyasha - Kagami no naka no mugenjou ( The Castle Beyond the Looking Glass ) 2004,  Unrated)
22
Inuyasha - Jidai wo koeru omoi (Inuyasha the Movie 1: Affections Touching Across Time) 2001,  Unrated)
23
Doragon bôru Z 4: Super saiyajin da son Gokû (Dragon Ball Z: Lord Slug) 1991,  Unrated)
24
Doragon bôru Z: Kono yo de ichiban tsuyoi yatsu (Dragon Ball Z: The Movie - The World's Strongest) 1990,  PG-13)
25
Doragon bôru Z 3: Chikyû marugoto chô kessen (Dragon Ball Z: The Tree of Might) 1990,  PG)
26
Enter the Dragon 1973,  R)
27
Return of the Dragon (The Way of the Dragon) 1973,  R)
28
Crouching Tiger, Hidden Dragon (Wo hu cang long) 2003,  PG-13)
29
Phone Booth 2003,  R)
30
L.A. Confidential 1997,  R)
31
Scent of a Woman 1992,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments