My Favorite Movies
| darkbrooke's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Me and You and Everyone We Know 2004, R) |
|
| 2 |
La Graine et le Mulet (The Secret of the Grain) (Couscous) 2007, Unrated) |
|
| 3 |
Elegy 2008, R) |
|
| 4 |
The Namesake 2006, PG-13) |
|
| 5 |
2 Days in Paris 2007, R) |
|
| 6 |
Sex and Lucia (Lucía y el sexo) 2001, R) |
|
| 7 |
I Heart Huckabees 2004, R) |
|
| 8 |
Volver 2006, R) |
|
| 9 |
The Sea Inside (Mar Adentro) (The Sea Within) 2004, PG-13) |
|
| 10 |
The Soloist 2008, PG-13) |










