My Favorite Movies


  darasuumkote's Rating My Rating
1
Star Wars: Episode IV - A New Hope 1977,  PG)
2
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back 1980,  PG)
3
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi 1983,  PG)
4
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace 1999,  PG)
5
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones 2002,  PG)
6
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith 2005,  PG-13)
7
Star Wars: Clone Wars - Volume 1 2003,  G)
8
Star Wars: Clone Wars - Volume 2 2005,  G)
9
Spider-Man 2 2004,  PG-13)
10
Return to Oz 1985,  PG)
11
Labyrinth 1986,  PG)
12
The Princess Bride 1987,  PG)
13
Moulin Rouge 1952,  Unrated)
14
Garden State 2004,  R)
15
Finding Neverland 2004,  PG)
16
The Shawshank Redemption 1994,  R)
17
Transformers 2007,  PG-13)
18
300 2007,  R)
19
Sin City 2005,  R)
20
Seabiscuit 2003,  PG-13)
21
Team America - World Police 2004,  R)
22
Indiana Jones and the Temple of Doom 1984,  PG)
23
Office Space 1999,  R)
24
Super Troopers 2002,  R)
25
Indiana Jones and the Last Crusade 1989,  PG-13)
26
The Lion King 1994,  G)
27
The Black Stallion 1979,  G)
28
Spaceballs 1987,  PG)
29
Aladdin 1992,  G)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments