My Favorite Movies


  danycom92's Rating My Rating
1
Titanic (in 3D) 2012,  PG-13)
2
If Only 2004,  PG-13)
3
A Walk to Remember 2002,  PG)
4
Jane Eyre 1944,  R)
5
Home Alone 1990,  PG)
6
Home Alone 2: Lost in New York 1992,  PG)
7
Ice Age: Dawn of the Dinosaurs (Ice Age 3) 2009,  PG)
8
Ice Age 2: The Meltdown 2006,  PG)
9
Alpha Dog 2006,  R)
10
Death at a Funeral 2007,  R)
11
Eight Below 2006,  PG)
12
Becoming Jane 2007,  PG)
13
Troy 2004,  R)
14
Wuthering Heights 1992,  PG)
15
Twilight 2008,  PG-13)
16
Return to the Blue Lagoon 1991,  PG-13)
17
High School Musical 3: Senior Year 2008,  G)
18
High School Musical 2006,  G)
19
High School Musical 2 2007,  G)
20
17 Again 2009,  PG-13)
21
Sweet November 2001,  PG-13)
22
Spider-Man 2002,  PG-13)
23
Spider-Man 3 2007,  PG-13)
24
Spider-Man 2 2004,  PG-13)
25
X-Men Origins - Wolverine 2009,  PG-13)
26
X-Men: The Last Stand 2006,  PG-13)
27
X-Men 2000,  PG-13)
28
Breakfast at Tiffany's 1961,  PG)
29
Pride and Prejudice 2005,  PG)
30
101 Dalmatians 1961,  G)
31
A Cinderella Story 2004,  PG)
32
Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer 2007,  PG)
33
Fantastic Four 2005,  PG-13)
34
Cleopatra 1934,  Unrated)
35
The Twilight Saga: New Moon 2009,  PG-13)
36
Beethoven 1992,  PG)
37
Beethoven's 2nd 1993,  PG)
38
Beethoven's 3rd 2000,  G)
39
Beethoven's 4th 2000,  G)
40
Lassie 2005,  PG)
41
Speak 2003,  PG-13)
42
The Messengers 2007,  PG-13)
43
Little Ashes 2008,  R)
44
Not Another Teen Movie 2001,  R)
45
Evita 1996,  PG)
46
Panic Room 2002,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments