My Favorite Movies
| dano14's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Fight Club 1999, R) |
|
| 2 |
Requiem for a Dream 2000, R) |
|
| 3 |
Jurassic Park 1993, PG-13) |
|
| 4 |
Star Wars: Episode IV - A New Hope 1977, PG) |
|
| 5 |
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001, PG-13) |
|
| 6 |
Gladiator 2000, R) |
|
| 7 |
The Life Aquatic with Steve Zissou 2004, R) |
|
| 8 |
American Beauty 1999, R) |
|
| 9 |
Donnie Darko 2001, R) |
|
| 10 |
American Psycho 2000, R) |
|
| 11 |
Harold & Kumar Go to White Castle 2004, R) |
|
| 12 |
28 Days Later 2002, R) |












