| |
dannyp3's Rating |
My Rating |
| 1 |
masterpiece
|
|
| 2 |
|
|
| 3 |
science-fiction cinema milestone
|
|
| 4 |
one of coolest moviess ever
|
|
| 5 |
|
|
| 6 |
|
|
| 7 |
5 stars and no discussion
|
|
| 8 |
wow
|
|
| 9 |
(one of) the best actio film ever
|
|
| 10 |
a genuis comedian
|
|
| 11 |
|
|
| 12 |
|
|
| 13 |
|
|
| 14 |
|
|
| 15 |
best hiphop movie yet made
|
|
| 16 |
|
|
| 17 |
pacs best picture
|
|
| 18 |
love burton for this one
|
|
| 19 |
|
|
| 20 |
|
|
| 21 |
sheer perfection
|
|
| 22 |
one of the best german movies
|
|
| 23 |
|
|
| 24 |
|
|
| 25 |
|
|
| 26 |
|
|
| 27 |
my childhood
|
|
| 28 |
|
|
| 29 |
|
|
| 30 |
|
|
| 31 |
|
|
| 32 |
|
|
| 33 |
|
|
| 34 |
|
|
| 35 |
|
|
| 36 |
has to be watched in one setting!
brilliant work
|
|
| 37 |
|
|
| 38 |
Click
2006, PG-13)
much better then u think
|
|
| 39 |
|
|
| 40 |
|
|
| 41 |
horrible
|
|
| 42 |
|
|
| 43 |
|
|
| 44 |
|
|
| 45 |
the funniest film
|
|
| 46 |
|
|
| 47 |
the first film i've watched on my alone in the cinema
|
|
| 48 |
|
|
| 49 |
i expected more but come on it's a classic...
|
|
| 50 |
|
|
| 51 |
|
|
| 52 |
|
|
| 53 |
M
1931, Unrated)
|
|
| 54 |
outstanding harvey keitel
|
|
| 55 |
|
|
| 56 |
|
|
| 57 |
|
|
| 58 |
|
|
| 59 |
|
|
| 60 |
|
|
| 61 |
|
|
| 62 |
|
|
| 63 |
|
|
| 64 |
|
|
| 65 |
|
|
| 66 |
|
|
| 67 |
|
|
| 68 |
|
|
| 69 |
|
|
| 70 |
|
|
| 71 |
|
|
| 72 |
|
|
| 73 |
|
|
| 74 |
|
|
| 75 |
I Spy
2002, PG-13)
|
|
| 76 |
|
|
| 77 |
|
|
| 78 |
|
|
| 79 |
|
|
| 80 |
|
|
| 81 |
|
|
| 82 |
|
|
| 83 |
|
|
| 84 |
|
|
| 85 |
|
|
| 86 |
|
|
| 87 |
|
|
| 88 |
|
|
| 89 |
|
|
| 90 |
|
|
| 91 |
|
|
| 92 |
Dune
1984, PG-13)
|
|
| 93 |
|
|
| 94 |
|
|
| 95 |
|
|
| 96 |
|
|
| 97 |
Hook
1991, PG)
|
|
| 98 |
|
|
| 99 |
|
|
| 100 |
1941
1979, PG)
|
|
| 101 |
|
|
| 102 |
|
|
| 103 |
|
|
| 104 |
about decadence
|
|
| 105 |
a film like a book
|
|
| 106 |
|
|
| 107 |
|
|
| 108 |
|
|
| 109 |
|
|
| 110 |
|
|
| 111 |
|
|
| 112 |
Lolita
1962, Unrated)
|
|
| 113 |
|
|
| 114 |
Big
1988, PG)
|
|
| 115 |
|
|
| 116 |
|
|
| 117 |
the craziest and funniest part
|
|
| 118 |
|
|
| 119 |
|
|
| 120 |
Brat
1997, Unrated)
one of the best russian films of post soviet era
|
|
| 121 |
|
|
| 122 |
Mimino
1978, Unrated)
|
|
| 123 |
|
|
| 124 |
|
|
| 125 |
|
|
| 126 |
|
|
| 127 |
|
|
| 128 |
|
|
| 129 |
a great film about what sasha b. cohen did...
|
|
| 130 |
|
|
| 131 |
|
|
| 132 |
^^
|
|
| 133 |
|
|
| 134 |
|
|
| 135 |
|
|
| 136 |
|
|
| 137 |
|
|
| 138 |
|
|
| 139 |
|
|
| 140 |
|
|
| 141 |
|
|
| 142 |
|
|
| 143 |
|
|
| 144 |
|
|
| 145 |
|
|